Páté lyžařské zpravodajství: zpožděné mou víkendovou návštěvou sourozenců na jižní Moravě. Pátek se počal vyvíjet tak nějak nešťastně foťák, náš neodmyslitelný parťák na svahu, začal stávkovat, až vypověděl službu úplně…ještě, že máme úžasné rodiče, kteří mám ochotně přivezli ze školky jiný. Ne, že by museli na svah extra, ale páteční den byl takový „ukázkový a chlubící“, kdy mohli přijet rodiče a jiní rodinní příslušníci, známí a kamarádi, abychom jim ukázali, co ten týden udělal s našimi lyžařskými dovednostmi.
A že se bylo na co koukat! I já sama, která byla na svahu celý týden a pozorovala posouvání zdatnosti a odvahy malých lyžařů, měla oči na vrch hlavy. Všechny děti poslední den nějak nabraly dech a jezdili nahoru a dolů jako draci. Takové nasazení se hned tak nevidí, skvělé výkony!!!
Závěrečné hodnocení: ti, co již jakési zkušenosti s lyžováním měli, si vypilovali styl, ti, co na lyžích stáli prvně, či nebyli úplně jistí na ujíždějících prkénkách nabrali jistotu a s přehledem vyjeli samostatně na laně, a sami nebo s lehkou dopomocí sjeli dolů. A technika: pizza, obloučky. Na spoustu lyžařů byla radost pohledět, vrtěli dupkama o sto šest 🏂⛷️😍Takže vážení a milí lyžaři, díky za skvělé výkony, rodičové díky za trpělivost a odhodlání odevzdat děti do rukou trenérů a umožnit jim se naučit nové dovednosti. Dětem tato zkušenost posílila sebevědomí a utužila psychiku 💪

Fotka uživatele Lenka Škrlová.

Fotka uživatele Mateřská škola Špálova, Moravská Ostrava a Přívoz.