1. LEKCE 9.3.2018  –  průběh: počátek cesty mírně nejistý, přechod do pohody během cesty a těšení se na vodní radovánky. V bazénu pořádná rozcvička, při které si paní lektorky bedlivě vybíraly ty odvážné a s vodou souznící plaváčky. Skoky do vody a ukázka toho, co kdo ve vodě umí…Paní lektorky jsou báječné, některé z dětí si pamatovaly z loňska a na závěr srandičky s deskami – přelézání, podlézání a podplouvání.
    Tak nevím co s tou technikou máme, opět odešel foťák!!! Beru to jako znamení, vyřazuji a hledám pořádný spolehlivý kus!!!
    Fotek jsem nafotila 130, všechny nevejdou, tak alespoň pár… kdo bude chtít, písněte, bude CD se všema fotkama a DVD s filmem…
  2. LEKCE: 16. 3. 2018 – předcházelo celotýdenní těšení, i ti, kteří měli malinkaté pochybnosti, jestli se na plavání budou těšit, nemohli dospat. Dnes již pracovaly dvě skupinky, podle odvahy a odhodlanosti první skupinka utužovala radost z vody nejdříve sjížděním po skluzavce, byli tak rychlí, že foťák nestíhal, do vody a poté podlézání tunelu v brouzdališti. Druhá skupinka si ověřovala, že je desky do vody opravdu unesou a mohou se na ně plně spolehnout, vyzkoušeli styl „poloprsa“ = drželi desku před sebou a rovnýma nohama kopali do vody a uplavali určený úsek. Potom ještě zkoušeli plavat na znak a ujišťovali se, že když se položí na vodu, i hlavu, nepotopí se, naopak, plavou jako sirka
    Dnes jsme dostali i pochvalu od pana řidiče, že máme vychované děti, které ví, jak se v autobuse chovat = neřvou jako paviáni, nehážou odpadky na zem a při nastupování a vystupování jsou trpělivé….