LEKCE 9.3.2018  –  průběh: počátek cesty mírně nejistý, přechod do pohody během cesty a těšení se na vodní radovánky. V bazénu pořádná rozcvička, při které si paní lektorky bedlivě vybíraly ty odvážné a s vodou souznící plaváčky. Skoky do vody a ukázka toho, co kdo ve vodě umí…Paní lektorky jsou báječné, některé z dětí si pamatovaly z loňska a na závěr srandičky s deskami – přelézání, podlézání a podplouvání.
Tak nevím co s tou technikou máme, opět odešel foťák!!! Beru to jako znamení, vyřazuji a hledám pořádný spolehlivý kus!!!
Fotek jsem nafotila 130, všechny nevejdou, tak alespoň pár… kdo bude chtít, písněte, bude CD se všema fotkama a DVD s filmem…

LEKCE: 16. 3. 2018 – předcházelo celotýdenní těšení, i ti, kteří měli malinkaté pochybnosti, jestli se na plavání budou těšit, nemohli dospat. Dnes již pracovaly dvě skupinky, podle odvahy a odhodlanosti první skupinka utužovala radost z vody nejdříve sjížděním po skluzavce, byli tak rychlí, že foťák nestíhal, do vody a poté podlézání tunelu v brouzdališti. Druhá skupinka si ověřovala, že je desky do vody opravdu unesou a mohou se na ně plně spolehnout, vyzkoušeli styl „poloprsa“ = drželi desku před sebou a rovnýma nohama kopali do vody a uplavali určený úsek. Potom ještě zkoušeli plavat na znak a ujišťovali se, že když se položí na vodu, i hlavu, nepotopí se, naopak, plavou jako sirka
Dnes jsme dostali i pochvalu od pana řidiče, že máme vychované děti, které ví, jak se v autobuse chovat = neřvou jako paviáni, nehážou odpadky na zem a při nastupování a vystupování jsou trpělivé….

4.lekce plavání: děti se nám skvěle posunují v plaveckých dovednostech dopředu. 1 skupina trénovala skok do vody, podplavání desky a doplavání ke břehu, poté přišel na řadu trénink prsových nohou (žabičkové), nejdříve na suchu a pak ve vodě a nakonec ještě plavání na znak s „žabičkovýma“ nohama. 2. skupina trénovala v malém bazénku podplavání tunelu z desky, překročení a přelezení a pak ještě skok do velkého bazénu s doplaváním ke schodům.
Protože nasazení bylo velké, úspěchy skvělé, za odměnu dostali děti povolení jízdy na tobogánu a poslední zážitek v bublinkách ve wirpoolovém bazénu….super pátek!!!

7. lekce plavání: Dnešní lekce plavání, skákání do vody, plavání na znak a vodní válka
Všichni jsme si to dnes užili

Zpráva z 8. lekce plavání:
tak se nám pomalu blíží konec plaveckého výcviku….na dovednostech dětí je čas prožitý v bazénu s lektorkami opravdu znát. Počáteční nepříjemné pocity z cákání, vody na obličeji či ponoření hlavy pod vodu jsou ty tam. Dnes obě skupiny ve velkém bazénu s přehledem skákaly do vody plavaly na znak i prsa, většina dětí umí „vyhopsnout“ z bazénu ven bez pomoci. To si nutně zasloužilo odměnu v podobě tobogánu a „bublinkování“ na konec