Listopad byl zaměřen na kuchyni celého světa. Se lvíčaty jsme si udělali mexické dny. Při mexických dnech jsme si s dětmi udělali tortily a všem nám moc chutnaly.  V rámci mexických dní jsme si také poslechli mexickou hudbu a také si na ni zatančili. Děti si nasadily na hlavu sombréro a tančily.

Věnovali jsme se také řecké kuchyni. V rámci řeckých dní jsme si vyzkoušeli čerstvé bagetky s olivovým olejem. Děti nám připravily tzatziki a moc se jim povedly.

Při tématu kuchyně celého světa jsme i experimentovali. Děti pozorovaly, co se stane se Skittles, když je zalijeme vodou. Přišly na to, že vytvoří krásnou barevnou duhu na talíři. Také jsme experimentovali s kořením, které jsme využili v rámci výtvarného tvoření a lepili ho na papír.

V listopadu slavil Ondra narozeniny. Donesl nám krásný a moc dobrý dort. Všichni jsme mu za to poděkovali a popřáli a oslavili s ním narozeniny ve školce.

Na konci měsíce jsme se byli podívat na výstavě betlému na radnici a pověsili výzdobu na stromeček, kterou jsme si sami vyrobili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *