V prosinci jsme poprvé navštívili Velký svět techniky a prozkoumali všechna jeho zákoutí, vše jsme si vyzkoušeli a odcházeli jsme velice spokojení a příjemně unavení.

Naši školku navštívil Mikuláš, čert a anděl. My jsme se jich však nebáli, protože víme, že jsme hodní. 🙂

Prosinec byl zaměřený na vánoční zvyky a tradice. Každé pondělí jsme si zapalovali svíčku na adventním věnci a poslouchali koledy. Při pokusech jsem si vyzkoušeli tři tradice. Jedna byla krájení jablíčka, při kterém jsme všichni napjatě čekali, bude-li tam hvězdička. Všem nám štěstí přálo a nalezli jsme samé hvězdičky. Také si děti vyzkoušely odlévat vosk. Divíte se proč vosk? No přeci proto, že odlévání olova je pro děti nebezpečné a o bezpečí našich dětí nám jde především. Dětem se odlévání z vosku velice líbilo. Jako poslední tradici si děti vyzkoušely pouštět lodičky z oříšků.

S dětmi jsme si udělali výlet na Masarykovo náměstí. Zde se děti svezly na kolotoči a ve vláčku. Byli jsme nakrmit zvířátka v živém betlému, zazvonit na zvoneček a v dílničkách jsme si vyrobili papírovou ozdobu na stromeček. Na závěr jsme se zahřáli dětským punčem.

V prosinci jsme nezapomněli ani na rodiče a připravili si pro ně besídku. Ukázali jsme jim nacvičené představení Boudo budko, říkanku Padá sníh, kterou jsme také znázornili znaky MAKATONU a zazpívali písničku Rolničky. Společně s rodiči jsme si zazpívali koledy a upekli perníčky. Byly to velmi příjemně strávené společné chvíle.