Saunování

SAUNOVÁNÍ V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE

V naší mateřské škole pravidelně pečujeme o podporu zdraví dětí.

Kromě jiného nabízíme i pravidelné saunování v infrasauně, a to od ŘÍJNA – DUBNA

PRINCIP INFRASAUNY:

Infrasauna pracuje pomocí vyzařování infračervených paprsků.

Dlouhovlnné infračervené záření proniká rovnou do tělových tkání. Dostane se až do hloubky více jak 4 cm. Vše proběhne zcela přirozeně – svaly se uvolňují a zklidňují, tělo není zatěžováno. Infrasauna má energii nastavenou tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem.

Nemusíte mít obavy – infračervené záření nemá nic společného se zářením ultrafialovým (UV), které zapříčiňuje spálení kůže při opalování, ani se zářením mikrovlnným (nám všem známé mikrovlnné trouby). Infračervené teplo je forma energie, zahřívající přímo tělesa – v tomto případě naše tělo, s minimálním oteplováním okolního vzduchu (do 60  ºC).

Toto je také základní rozdíl mezi finskou saunou a infrasaunou.

VLIV NA ZDRAVÍ:

– prohřívání tělo a prokrvení organismus

– posilování imunitního systému

– uvolňování dýchacích cest

– vylepšuje nespavost, akné, ekzém, bolesti v krku a onemocnění uší

– podporuje elasticitu kůže

– uvolňuje namožené svaly

– snadněji se vyplavují toxické látky z těla

– pomáhá k načerpání nové energie

– vylepší psychiku

– zbavuje únavy a ovlivňuje i lepší hojení poranění

Hlavní zdravotní výhodou infrasauny je to, že ji smějí používat:

• alergici
  • astmatici
  • kardiaci
  • lidé s problémy s krevním tlakem

S našimi dětmi používáme režim sauny REHABILITAČNÍ s teplotou do 55°C, pobyt dětí v sauně přizpůsobujeme věku a jejich pocitům v délce 10 – 20minut jedenkrát týdně – čtvrtek.

Po celou dobu saunování je přítomna učitelka, čas v sauně využíváme ke zdokonalování komunikačních dovedností: říkadla, práce se slovem, povídání pohádek, vymýšlení příběhů, slovní fotbal, hádanky, apod.

Respektujeme rozhodnutí zákonných zástupců, a pokud se saunováním svého dítěte nesouhlasí, má možnost na své třídě toto rozhodnutí oznámit učitelce.